Kā izvēlēties dejošanai piemērotu apģērbu

Lai gan daudzi uzskata, ka dejošana nav sporta veids, to kā notiek profesionālu dejotāju treniņi un cik uztrenētiem jābūt dejotāju muskuļiem, lai tie varētu izpildīt visas sarežģītās kustības, var droši pielīdzināt sportam un sportistiem. Tieši tādēļ arī dejotājiem, tāpat kā sportistiem, ir nepieciešams piemērots un specializēts apģērbs, kas ļaus tiem brīvi kustēties un noslīpēt savas dejošanas prasmes.

Pirms izvēlies iegādāties dejošanai piemērotu apģērbu, tev vispirms ir jāzina tieši ar kāda stila dejošanu tu nodarbosies, jo dažādiem deju žanriem ir piemērots citāds apģērbs, piemēram, ja baletam ir nepieciešamas speciālas kurpes – puantes – un speciāla tipa apģērbs, tad modernā deja parasti tiek dejota ar kailām pēdām, kā rezultātā šeit nav nepieciešami apavi, bet ir nepieciešams ērts un staipīgs apģērbs, kurš nesaplīstu vecot dažādus cēlienus un izliekumus.

Vēl izvēloties dejošanai piemērotu apģērbu katram pašam ir jāsaprot, vai tev patīk dejot pieguļošā vai samērā brīvi krītošā apģērbā. Ja tu zini, ka tev nepatīk, ka tev dejot traucē lieks audums un garas piedurknes, kuras nepārtraukti gribās uzlocīt uz augšu, tad noteikti iegādājies topus ar īsām rokām un pieguļošas bikses vai izvēlies svārkus ar legingiem, taču, ja tev patīk brīvā sajūta, kuru sniedz brīvi krītošs un ne pieguļošs apģērbs, tu droši vari izvēlēties apģērbu, kurš nav ciešs, un tu joprojām spēsi brīvi un ērti dejot un uzlabot savas dejošanas spējas.
Un trešā lieta, par ko ir jāpadomā, ir piemēroti dejošanas apavi, kuri nodrošinās, ka tavam ķermenim tiek sniegts nepieciešamais atbalsts, un pēc dejošanas tev nerodas problēmas ar muskuļiem vai kauliem un to sāpēm.

Ja tu esi pārliecināts par to, kādu dejošanas apģērbu tev ir nepieciešams iegādāties, daudz izdevīgāk to būs darīt internetā, jo daudzos interneta veikalos, īpaši sporta preču veikalos, ir speciāla dejošanas apģērba sadaļa. Taču, ja tomēr neesi pārliecināts par to, kas tieši tev ir nepieciešams, tad doties uz kādu specializēto dejošanas apģērbu veikalu vai internetveikalu, kurā noteikti pārdevējas tev palīdzēs izvēlēties piemērotāko un ērtāko apģērbu.