Austrumu dejas – patiesība un mīti.

 

Dažādu cilvēku viedokļi par austrumu dejām ir ļoti atšķirīgi un kādreiz vispār nesakrīt. Daļa cilvēku, uzreiz atceras kadrus no filmām un kļūdaini uzskata , ka šīs dejas izpildījums nav sarežģīts.

Kādreiz, sievietes redz dejotāju uzstāšanos kādā no restorāniem vai arī apceļojot Austrumu zemes un sāk aizdomāties par to, ka grib iemācīties kustēties tikpat skaisti kā viņas. Tikai neliela daļa sieviešu uzdrīkstas atnākt uz deju studiju, lai saprastu šo mākslas veidu. Tieši viņas gūst vispareizāko priekšstatu par dejošanu.

Ja, jūs jau sen sapņojat nokļūt dejotāju vidū, bet jūs kaut kas mulsina, vai jums liekas kaut kas nesaprotams, tad izlasiet visu par austrumu deju plusiem un mīnusiem , kā arī par to, kā pareizi izvēlēties deju skolu un pasniedzēju.

Kāpēc austrumu dejas piestāv tik daudzām sievietēm?

Daudzi no mums uzskata, ka dejotājam ir jābūt obligāti ar slaidām ķermeņa līnijām. Šo mītu, pirmām kārtām, palīdzēs apgāzt vēdera deju dejotājas. Pat profesionālo dejotāju vidū ir sastopamas dejotājas ar kuplām ķermeņa formām, kuras regulāri uzstājas un ir ļoti pieprasītas. Tāpēc, ja jūs mulsina liekas svars, atcerieties, ka austrumu dejās jūs izskatīsieties harmoniski.

Tas pats attiecas arī uz vecumu. Mīts ir tas, ka austrumu deju dejotājai ir jābūt jaunai. To sieviešu vidū, kuras nodarbojas deju studijās ir daudz tādu sieviešu, kuras jau ir sasniegušas pensijas vecumu. Dažas no viņām ir ļoti veiksmīgas un uzstājas uz skatuves.

Ja jūs gribat dejot un jūsu veselības stāvoklis to atļauj, nekautrējieties – dejojiet!

Kāds labums ir no austrumu dejām?

Jebkura, mērena fiziska slodze nes tikai labumu. Ja jūs regulāri apmeklēsiet nodarbības, uzmanīgi sekosiet pasniedzēja norādījumiem un visā zināsiet mēra sajūtu – tas ir, ieklausīsieties savā organismā un nepārpūlēsieties, tad jau pēc pāris nedēļām jūs sajutīsiet pašsajūtas uzlabošanos, palielināsies izturība. Galvenais, ka jau no pirmajām nodarbību dienām jūs saņemsiet mundruma un laba garastāvokļa lādiņu.

Nav spēka atnāk uz nodarbībām pēc smagas darba dienas? Zinātnieki ir pierādījuši, ka tiem, kuri pārvar savu nogurumu un slinkumu, un vakarā atnāk uz nodarbībām, paaugstinās darba spējas. Pēc kāda laika viņiem parādās vajadzība pēc regulāras fiziskas slodzes.

Tad, tieši kādu labumu veselībai sniedz austrumu dejas? Kāpēc sievietes, kuras sāk ar tām nodarboties, atplaukst?

Viss ir pavisam vienkārši. Deju kustības veicina asins cirkulāciju visā organismā, bet it īpaši – mazajā iegurnī. Tas labvēlīgi ietekmē sievietes reproduktīvās sistēmas orgānus un zarnu traktu. Tiek stimulēta vielmaiņa, bet no tās ir atkarīgs ādas, matu un nagu stāvoklis, bet tas ir svarīgi jebkurai sievietei. Sievietēm uzlabojas stāja, palielinās lokanība, tiek trenēta sirds – asinsvadu sistēma.

Vai dejas var nodarīt ļaunumu veselībai?

Veselībai var nodarīt ļaunumu nodarbojoties ar jebkuru fizisko slodzi, it īpaši, ja vingrinājumus izpilda nepareizi vai arī, ja tos izpilda slimības laikā. Tāpēc, ja jūs esat saslimis, ja jums ir nopietnas problēmas ar mugurkaulu, hroniskas saslimšanas, iekšējo orgānu iekaisumi u. t. t., tad fizisko slodzi jums var piemeklēt tikai ārsts, ņemot vērā jūsu iespējas.

Vai var nomest lieko svaru dejojot vēderdejas?

Ka jebkura cita fiziskā slodze, tā arī vēderdejas veicina svara samazināšanu, bet tikai ar vienu noteikumu, ja jūs veselīgi ēdīsiet, piekopsiet veselīgu dzīves veidu un nelaidīsiet garām deju nodarbības. Pat ja jūs nenometīsiet liekos kilogramus, jūsu augums vienalga kļūs tvirtāks.

Kā izvēlēties deju skolu un pasniedzēju?

Daudzi uzskata, ka austrumu dejas var iemācīties dejot mājās, skatoties video. Tas tā nav. Video nodarbības jums noteikti palīdzēs, bet tikai komplektā ar speciālistu. Vai kustības ir izpildītas pareizi, kontrolēt var tikai pasniedzējs, no kura ļoti daudz kas ir atkarīgs.

Ja jūs gribat dejot uz skatuves, tad varat iet un nodarboties jebkurā tuvākajā deju studijā. Apmeklējiet nodarbību un ja jums patīk atmosfēra, iegādājieties abonementu, tā būs lētāk, nekā maksāt par katru stundu atsevišķi.

Ja jūs sapņojat iemācīties dejot, tad atmetiet visus aizspriedumus, ne no kā nebaidieties un mēģiniet!